Michael Jordan - Władca Pierścieni Michael Jordan - Władca Pierścieni Strona głównaDodaj do ulubionychNapisz do autora
Strona o Dynastii Bulls
Kariera Mistrz NBA MJ w Wizards Osiągnięcia Ciekawostki Do kupienia Statystyki Multimedia
 Sezon 2001-02 
 Wstęp
 Aktualności
 Dlaczego - Q&A
 Zawodnicy
 Płace
 Doug Collins
 Artykuły i opisy
 Wyniki meczów
 O sezonie 01/02
 Multimedia

 powrót

  
"Zdecydowałem, że odejdę ze świadomością,
że wciąż mógłbym grać.
Zawsze chciałem, żeby właśnie tak zakończyła się moja kariera.
Dokładnie tak chciałem ją zakończyć !!!"

Michael Jordan wypowiedział te słowa podczas pożegnalnej konferencji prasowej w 1999 roku. Minęły 3 lata, a wszystko co wtedy mówił przestało być aktualne. MJ zmienił zdanie i powrócił na parkiety NBA. Wrócił, aby udowodnić wszystkim, że wciąż może grać i być w tym dobry. Wrócił, aby utrzeć nosa wszystkim niedowiarkom...
Co z tego wyniknie - oceni historia. Osobiście bardzo negatywnie oceniam fakt jego powrotu.

A zaczęło się w połowie marca.... Sports Illustrated powołując się na źródła z bliskiego otoczenia MJ'a napisał, że na 90% Jordan jest zdecydowany wrócić do NBA. W sezonie 2001-2003 miałby grać w barwach Wizards . MJ to zdementował. Swoje treningi z drużyną Wizards tłumaczył chęcią zrzucenia "paru" kilogramów. Przytył bowiem o ponad 10 kilo. Wkrótce potem chęć powrotu wyraził Charles Barkley. Zaczęło się.....
Michael Jordan i Kwame Brown - numer 1 draftu 2001
Konferencja prasowa:
Michael Jordan i Kwame Brown - numer 1 draftu 2001
Panowie rozpoczęli wspólne treningi. W międzyczasie MJ zatrudnił Doug'a Collins'a na stanowisku trenera Wizards, a zespół z Washingtonu wygrał loterię podczas draftu.
Jordan intensywnie trenował i cały czas zaprzeczał pogłoskom o powrocie. Pojawiły się bóle kręgosłupa. W czerwcu w starciu z Ronem Artestem (Bulls) Michaelowi pękły dwa żebra. Miał pauzować od 6 do 8 tygodni. Już po 4 tygodniach wznowił treningi.
18 lipca podczas turnieju golfowego SBC Senior Open Pro-Am Jordan stwierdził, że decyzję o powrocie podejmie w połowie września. Wkrótce potem MJ uczestniczył w dorocznych kampach koszykarskich organizowanych w Chicago, Santa Barbara (Kalifornia) oraz Las Vegas (Nevada). W połowie sierpnia powrócił do Chicago, gdzie w hali Hoop The Gym jego treningi przeszły do decydującej fazy. Przeszkodą nie były problemy z kolanem, ani ostre słowa ze strony Charles'a Barkley'a (kilkanaście tygodni wcześniej zrezygnował z powrotu i namawiał Michaela do tego samego).

10 września 2001 Michael Jordan poinformował dziennikarzy o swoim powrocie do NBA. Nie będzie grał w Chicago Bulls ("Mieli już swoją szansę"), tylko w Washington Wizards. "Robię to z miłości do gry, z żadnego innego powodu" - "Wygrywanie nie zawsze wiąże się ze zdobywaniem mistrzostw. Bycie mistrzem to wspaniałe uczucie - kocham to ! Jednak co jest złego w tym, że chcę pomóc dzieciakom odnaleźć się w NBA. Że chcę ich czegoś nauczyć, wskazać właściwą drogę ?"

Podczas przygotowywanej konferencji prasowej Jordan miał to oficjalnie potwierdzić. W związku z tragicznymi wydarzeniami w Nowym Jorku zrezygnowano z konferencji. 25 września Michael przefaxował mediom swoje oświadczenie.

Michael Jordan podpisał z Wizards dwuletni kontrakt za 1 mln dolarów rocznie. Wynagrodzenie za sezon 2001/02 MJ przekazał na rzecz ofiar zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku.

Wstęp ][ Aktualności ][ Dlaczego - Q&A ][ Zawodnicy ][ Płace ][ Doug Collins
Artykuły i opisy meczów ][ Wyniki meczów ][ Podsumowanie sezonu 2001/02 ][ Multimedia