Bilet na mecz Atlanta Hawks vs Boston Celtics
Bilet na mecz przedsezonowy między
Atlanta Hawks i Boston Celtics
Spotkanie odbyło się w Civic Center w Springfield, MA

16 października 2000 roku w Springfield odbywał się mecz pomiędzy Atlanta Hawks i Boston Celtics. Przypadek sprawił, że właśnie tego dnia znalazłem się w tym mieście. Co prawda był to mecz przedsezonowy... do tego między drużynami, które raczej nie aspirowały do tytułu mistrza NBA, ale był to przecież MECZ NBA ! Takich okazji się nie marnuje ;-) ! Dlatego prosto z Basketball Hall Of Fame nasza wesoła gromadka udała się do hali Springfield Civic Center. Tam o 19.00 zaczynał się wspomniany mecz.

Spotkanie było wyrównane. Atlanta miała lekką przewagę, która stopniowo rosła. Niestety na boisku nie działo się nic ciekawego. Gdyby nie krzyki czarnoskórej Amerykanki, która siedziała tuż za mną, przespałbym większą część pierwszej połowy :-). Na szczęście w drugiej połowie było już lepiej. Bostończycy zaczęli się przebudzać i w IV kwarcie zaczęli odrabiać straty. Na kilka minut przed końcem spotkania po szybkim kontrataku i wsadzie Antoine Walkera Celtics odzyskali prowadzenie (89:88). Wtedy właśnie zaczął się prawdziwy mecz. Oba zespoły odpowiadały punktami na punkty przeciwnika. Ostatecznie, po bardzo emocjonującej końcówce, mecz wygrali Celtowie 94-92.

Hala Civic Center na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu

Duży udział w zwycięstwie miał Randy Brown, który rozstał się przed rozpoczęciem sezonu z Chicago Bulls. Randy był bardzo aktywny na całym boisku szczególnie na początku i w końcówce meczu. Miał co prawda problemy ze skutecznością, ale kiedy musiał trafiać to trafiał. M.in. dzięki jego celnym rzutom osobistym pod koniec IV kwarty Celtics pokonali Hawks.

Największą ciekawostką wieczoru była obecność Michaela Jordana..... tak - MICHAELA JORDANA !!! Sam nie mogłem w to uwierzyć ! Żeby tego było mało MJ wystąpił na boisku i z powodzeniem grał w drużynie Bostonu. Bynajmniej nie jest to żart. Michael Jordan był tam i naprawdę grał !
Jest niestety jeden szczegół, o którym należy wspomnieć. Michael Jordan, którego widziałem w Springfield nie był TYM Michaelem Jordanem, o którym zrobiłem tę stronę. Zwykła zbieżność imienia i nazwiska :-))).
Obecnie MJ z Bostonu nie występuje już w drużynie Celtics. Na początku sezonu 2000/2001 został zwolniony.....

Randy Brown na linii rzutów osobistych
Pierwsza kwarta meczu, Randy Brown na linii rzutów osobistych

Czas dla Boston Celtics
Trzecia lub czwarta kwarta. Trener Celtics - Rick Pitino "rozrysowuje" kolejną akcję