Michael Jordan - Władca Pierścieni Michael Jordan - Władca Pierścieni Strona głównaDodaj do ulubionychNapisz do autora
Strona o Dynastii Bulls
Kariera Mistrz NBA MJ w Wizards Osiągnięcia Ciekawostki Do kupienia Statystyki Multimedia
 Do kupienia 
 Buty (I-X)
 Buty (XI-XVIII)
 Kosmetyki
 Książki o MJ'u
  
BUTY AIR JORDAN X-XVIII

1985 i 1986    1987    1988    1989    1990    1991    1992    1993    1994
1995    1996    1997    1998    2000    2001    2002    2003

1995
Sezon 1995/96 Jordan rozpoczął w nowych butach - były to AIR Jordan typ XI. Biało-czarne w podstawowej wersji, o lakierowanych fragmentach, wstawkach z włókna węglowego i ponownie nowymi sznurowadłami.

Air Jordan XI

Reklama -"100-foot hoop" ("30 metrowy kosz") - pokazuje Jordana w pustym hangarze. Air rozpędza się, wyskakuje i wkłada piłkę do kosza zawieszonego na wysokości 30 metrów. Mike łapie się obręczy i patrzy w dół - "Jakby tu zejść ???".

---------------

1996
W sezonie 1996/97 Jordan wyszedł na boisko w AIR Jordan typ XII.

Air Jordan XII

W tych butach użyto jeszcze więcej włókna węglowego niż w poprzednich. Zastosowano nową poduszkę powietrzną Zoom Air.

Zoom Air

Reklama "Frozen moment" pokazuje, jaki wpływ na ludzi ma gra Jordana - wszyscy zamierają w bezruchu podziwiając jego akcje. Czas jakby wolniej płynie.

---------------

1997
Nie wiadomo było, czy Jordan zagra w sezonie 1997/98. W końcu zdecydował się i zaprezentował AIR Jordan typ XIII. Niewidoczne sznurowadła, futurystyczne kształty i hologram - oto jego cechy charakterystyczne.

Air Jordan XIII

Reklama - "Challenge me" ("Rzuć mi wyzwanie"). Jordan wyskakuje z linii rzutów osobistych i wkłada piłkę do kosza. W tle słychać jego głos: Wyzwij mnie, zwątp we mnie. Powiedz, że jestem stary. Powiedz, że jestem wolniejszy. Powiedz, że już nie umiem latać. Chcę to usłyszeć !

W innej ("9000 Shots") - Jordan wchodzi do hali United Center i wita się z obsługą.
Słychać, jak opowiada:

Chybiłem ponad 9000 tysięcy rzutów w mojej karierze. Przegrałem prawie 300 meczy. 26 razy powierzano mi piłkę w ostatnich sekundach, a ja chybiłem. Zawodziłem wiele, wiele, wiele razy w moim życiu.
Ale dlatego odniosłem sukces !

(I've missed more than 9000 shots in my career. I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the game winning shot and missed. I'VE FAILED over and over and over again in my life.
And that is why I SUCCEED.

---------------

1998
Air Jordan XIV

---------------

2000
Air Jordan XV

Air Jordan'y serii 15, które zadebiutowały na rynku 11 grudnia 1999 roku, promowała reklama "Overjoyed" ("Zachwycony"). Zaprezentowała ona nowe twarze w "zespole Jordana" - Randy Moss'a z Minnesota Vikings (Pierwszoroczniak Roku 1998 w lidze NFL), Dereka Jetera (mistrz z New York Yankees) oraz Roy'a Jonesa Jr. (bokser - mistrz wagi półciężkiej). Wystąpili również Ray Allen (Milwaukee Bucks) oraz Eddie Jones (Charlotte Hornets). Dla potrzeb reklamy został wykorzystany przebój Stevie Wondera pt. "Overjoyed", który wykonała Mary J. Blige.

Cel reklamy: ukazanie radości i satysfakcji, które przychodzą w momencie osiągnięcia ważnego celu. Ma to zainspirować innych ludzi...

---------------

2001
Kolejna, 16-a już seria butów ukazała się w sklepach 17 lutego 2001. Z roku na rok obuwie Jordana jest coraz dziwniejsze i jeszcze wymyślniej zaprojektowane (odpowiedzialny jest zespół kierowany przez Wilson'a Smith'a). Nie inaczej jest i tym w tym roku. Aż boję się pomyśleć, jak będzie wyglądała kolejna seria..... ;-)

Air Jordan XVI

Buty promuje reklama "Much Respect" ("Dużo szacunku"), która jest utrzymana w konwencji teledysku. Reżyser - Paul Hunter - jest autorem klipów m.in. "If You Had My Love" Jennifer Lopez, "Fly Away" Lenny Kravitz'a, "Wild, Wild West" Will'a Smith'a oraz "Back to School" zespołu Deftones. Tematem reklamy jest szacunek jaki fani mają dla zawodników, a zawodnicy dla siebie nawzajem, dla możliwości gry i dla swoich fanów. Także dla Michaela Jordana. Jest także o szacunku firmy dla klienta, co objawia się m.in. doskonałą jakością produktów firmowanych przez Michaela Jordana.

W reklamie wystąpiły gwiazdy Zespołu Jordana: Ray Allen (Bucks), Michael Finley (Mavs), Eddie Jones (Heat), Derek Jeter (Yankee) oraz Roy Jones Jr. (boks). Jest również sam Jordan.

---------------

2002
9 lutego 2002 odbyła się premiera najnowszego modelu butów Air Jordan. To już XVII edycja butów firmowanych nazwiskiem Jordana. Wejściu na rynek ma towarzyszy wielka kampania reklamowa. Spoty telewizyjne reżyserował Spike Lee. Kampania ma kosztować około 10 milionów dolarów !

Air Jordan XVII

Air Jordan XVII są sprzedawane w srebrnej walizeczce razem z płytą CD.
Cena: około 200 dolarów.

---------------

2003
18 odsłona butów spod znaku Jordan miała tradycyjnie miejsce podczas All-Star Weekend. To właśnie w tych butach Michael Jordan zakończy swoją koszykarską karierę.

Air Jordan XVIII

Hasłem przewodnim kampanii marketingowej jest "Love" ("Miłość"). Najbardziej charakterystycznymi elementami promocji XVIII serii są 18-stronicowe wkładki dołączone do pism "ESPN The Magazine", "SLAM", "The Source" itd. Prezentują one najważniejsze wydarzenia z kariery Jordana, łącznie z ostatnim sezonem w Wizards. Kampanii mailingowej i imprezom sponsorowanym towarzyszy 18-kołowa ciężarówka podróżująca po USA. Zwieńczeniem kampanii są spoty telewizyjne, w których MJ tłumaczy widzom, czym jest dla niego miłość ("What is love ?").

Buty (Air Jordan I-X) ][ Buty (Air Jordan XI-XVIII) ][ Kosmetyki ][ Książki o MJ'u