Dynastia Chicago Bulls Dynastia Chicago Bulls - Władcy Pierścieni 1991-93 i 1996-98 Strona głównaDodaj do ulubionychNapisz do autora
Strona o Michaelu Jordanie
Era Jordana Mistrzowie NBA Zawodnicy Phil Jackson Ciekawostki Sezony Playoffs Statystyki

Chicago 23 27 20 23 93

Zespołowa obrona Byków okazała się kluczem do zwycięstwa nad Utah w ich własnej hali. Jest to przełomowe wydarzenie tego finału. Po tym spotkaniu nastroje w obu drużynach diametralnie się zmieniły. Koszykarze Utah nie są już tak pewni swojego sukcesu. A Byki...... odzyskały nie tylko przewagę własnego boiska, ale także przewagę psychologiczną. Nawet wątpiący kibice Bulls przestali wątpić. Seria finałowa przenosi się teraz na trzy spotkania do Chicago. Wystarczy, że wygrają te mecze......... i już są mistrzami.
          Najlepszym zawodnikiem meczu był Michael Jordan, który zdobył 37 punktów i zebrał 5 piłek. W pierwszej połowie doskonale wspierali go w ataku Toni Kukoc (w całym meczu zdobył 13 punktów i miał 9 zbiórek) oraz rewelacyjnie grający Scottie Pippen (21 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty). Na początku drugiej kwarty zarysowała się lekka przewaga Bulls. Jednak Jazzmani szybko ją zniwelowali i do przerwy Byki miały tylko cztery punkty przewagi. W III kwarcie Utah odnalazła swój rytm (oprócz Malone'a). Dzięki skutecznej grze Jeffa Hornacka Jazz rozpoczęli ostatnią kwartę 3-ypunktowym prowadzeniem. Malone zawodził całkowicie. W drugiej połowie chybił wszystkie swoje rzuty. Zdobywaniem punktów zajmował się ponownie Hornacek. Po jego trójce Jazz objęli jednopunktowe prowadzenie (85-86, 1:46 do końca). Odpowiedź Bulls była natychmiastowa. Steve Kerr oddał szybki rzut za trzy, piłka odbiła się od obręczy. Steve zdołał ją jednak zebrać i szybko podał do Jordana, który zdobył 2 punkty plus jeden z osobistego po faulu (88-86). Ta akcja okazała się kluczowa i gospodarze mogli już tylko faulować licząc na niecelne osobiste Byków. W ostatnich sekundach udany przechwyt miał jeszcze Ron Harper. Z osobistego zdobył jeden punkt, czym przypieczętował zwycięstwo Chicago 93-88.

RAZEM   240 33-67 7-13 15-19 9 29 38 22 28 3 19 5 88

Finały 1991 ][ Finały 1992 ][ Finały 1993 ][ Finały 1996 ][ Finały 1997 ][ Finały 1998