Dynastia Chicago Bulls Dynastia Chicago Bulls - Władcy Pierścieni 1991-93 i 1996-98 Strona głównaDodaj do ulubionychNapisz do autora
Strona o Michaelu Jordanie
Era Jordana Mistrzowie NBA Zawodnicy Phil Jackson Ciekawostki Sezony Playoffs Statystyki

Chicago 17 23 19 20 6 85

Jazzmani grający po raz pierwszy od 10 dni pokonali w meczu otwarcia Chicago Bulls 85-88. Po raz pierwszy od meczu nr 1 finałów 1995 do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Dla Byków była to czwarta porażka z rzędu na wyjeździe.
          Autorem sukcesu Utah był w głównej mierze John Stockton, który zdobył 7 z 9 punktów swojego zespołu w dogrywce. W całym meczu zdobył 24 punkty (9/12) i miał 8 asyst. Fatalnie grał Malone - trafił tylko 9 z 25 rzutów z gry. Odnalazł się dopiero w czwartej kwarcie. Zdobył także pierwszy kosz dogrywki, a cały mecz zakończył z dorobkiem 21 punktów i 14 zbiórek.
          Kiedy Byki zmniejszyły stratę do dwóch punktów w ostatniej minucie dogrywki, Stockton minął Steve'a Kerra i zwiększył przewagę Utah o 2 punkty (86-82 na 9,3 sekundy przed końcem). Toni Kukoc trafił za 3 dając drużynie jeszcze cień nadziei. Sfaulowany Stockton trafił dwa razy z linii rzutów wolnych. Ostatni rzut meczu wykonał równo z syreną Scottie Pippen. Niestety piłka nie trafiła do kosza.
          Skuteczność Chicago Bulls - 41%
          Skuteczność Utah Jazz - 45%
Po chwili piłka znalazła się w koszu...

Michael Jordan zdobył 33 punkty, ale nie trafił ważnego rzutu oraz popełnił kluczową stratę w końcowych minutach dogrywki. Scottie zdobył 21 punktów i miał 8 zbiórek.

RAZEM 265 38-85 0-8 12-15 9 33 42 23 21 8 13 3 88

Finały 1991 ][ Finały 1992 ][ Finały 1993 ][ Finały 1996 ][ Finały 1997 ][ Finały 1998